Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” już prawie 25 lat zajmuje się promocją naszej oferty agroturystycznej i Ziemi Małopolskiej na różnego rodzaju wyjazdach, targach turystycznych i agroturystycznych, konkursach potraw regionalnych, sympozjach naukowych, biesiadach.
Ścisła współpraca z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej, Małopolską Organizacja Turystyczną, Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, Małopolską Izba Rolniczą, Centrum Doradztwa Rolniczego, Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego powoduje, że promocja naszych gospodarstw agroturystycznych staje się obecna nawet poza granicami naszego kraju.
Gmina Dębno w powiecie brzeskim nawiązała w tym roku ścisłą współpracę z naszym Stowarzyszeniem w dziedzine promocji swoich atrakcji turystycznych współfinansujac udział w targach w Łodzi.
Obecność Gminy Dębno została zauważona na stoisku naszego Stowarzyszenia na XXII Międzynarodowych Targach Turystycznych „Regiony Turystyczne na Styku Kultur” w Łodzi w dniach 26-28 luty br.
Już w drugim dniu targów zabrakło niektórych ulotek, co świadczy o dużym zainteresowaniu zwiedzających targi.
Na stoisku Stowarzyszenia były prezentowane, oprócz materiałów promujacych nasze gospodarstwa z terenu małopolski, również obrazy z pleneru malarskiego, którego tematem był zamek w Dębnie oraz wyroby twórców ludowych z Gminy Dębno – ceramiki Romana Gurgula z Łysej Góry i rzeźby Antoniego Osmędy z Dołów.
Degustację potraw przygotowało gospodarstwo agroturystyczne Państwa Józefy i Stanisława Tłomaków z Wielkiej Wsi. Można było również popróbować i zakupić wina z winiarni „Piwnice Antoniego” z Woli Lubeckiej.
Oczywiście różne były motywacje zainteresowania zwiedzających naszą ofertą. Niektóre osoby kiedyś były związane z Małopolską, a w Łodzi założyli rodzinę, inni przejeżdżali kiedyś przez nasze miejscowości i chcieliby je zwiedzić.
Inni zapytani, dlaczego spośród wielu ulotek leżących na stoisku wybrali właśnie te odpowiadali, „bo chciałbym te strony zwiedzić i w nich wypocząć, gdyż ich nie znam”.
Cieszy fakt rozpoznawalności naszego stoiska - nawet wybrano nas do wywiadu telewizyjnego prowadzonego przez Telewizję Regionalną Łódź. Piękne regionalne stroje krakowskie cieszyły oczy zwiedzających, gdyż prosili o możliwość zrobienia z nami pamiątkowej fotografii.
Udział w targach w Łodzi wydaje się być udanym i należy mieć nadzieję, że przyspoży gości naszym gospodarstwom.